YÖK Başkanı, YKS’nin Ertelendiğini Duyurdu

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, üniversiteye girmek isteyen öğrencilere uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ertelendiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak ilan ettiği koronavirüs salgını, hayatın olağan akışını etkilemeye devam ediyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye’de de olağanüstü önlemler alınıyor. Dün itibarıyla alınan son önlemler kapsamında da ilk etapta 2 haftalığına tatil edilen okulların tatil süresi nisan ayının sonuna kadar uzatıldı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı ve diğer bakanlıklar da sorumlu oldukları hizmet sektörlerinde bazı tatil uygulamalarına gittiler.

Yaşanan bu olağanüstü süreç, üniversite sınavına hazırlanan öğrencileri de doğrudan etkiledi. Milli Eğitim Bakanlığı, kendi bünyesinde yaptığı bazı sınavların ertelenmesine zaten günler önceden karar vermişti. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, üniversite sınavları ile ilgili nihai kararı kendilerinin değil, Yükseköğretim Kurumu’nun (YÖK) vereceğini açıklamıştı. Şimdiyse milyonlarca öğrencinin beklediği o karar resmen açıklandı.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir