Windows’ta görev çubuğu nasıl gizlenir?

Windows görev çubuğunun bir ton kullanışlı bilgi içermesi, her zaman görmek istediğiniz anlamına gelmez. Windows’ta görev çubuğunu nasıl gizleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız – en azından oyun oynamak dışında bir şeyler yaparken – doğru yere geldiniz.

Şu anda çalıştırdığınız Windows sürümüne bağlı olarak işlem biraz farklı olabilir. Her iki durumda da, hala nispeten basit. Bunun tersi de kolaydır, bu nedenle gelecekte görev çubuğuna ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz, onu geri getirmek de aynı derecede basittir. Nasıl yapacağınız burada.

Windows görev çubuğunu otomatik gizle

Windows 10 için ileride bazı heyecan verici şeyler var , ancak şu anda araç çubuğunuzu gizleme işlemi oldukça basittir ve bunu istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Sadece bu hızlı adımları izleyin!

Adım 1: Görev çubuğuna sağ tıklayın (ekranın herhangi bir yerinde değil, görev çubuğunun kendisinde olması gerekir) ve ortaya çıkan menüden Görev Çubuğu ayarlarını seçin.

Adım 2: On Ayarlar görünür derler seçenekleri için bakmak o sayfa otomatik masaüstü modunda görev çubuğunu gizlemek ve otomatik tablet moduna görev çubuğunu gizlemek (varsa). Her ikisinin de Açık olduğundan emin olun . Bunları açıp kapatmak, size görev çubuğu gizlenmiş haldeyken nasıl bir şey olduğuna dair bir önizleme sunar – ekranın altından gözden kaybolmalıdır.

Adım 3: Sonuçlardan memnun kaldığınızda, Ayarlar penceresini kapatmanız yeterlidir . Görev çubuğu artık gizlendi!

Gelecekte görev çubuğuna ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz, farenizi ekranın altına getirin ve görev çubuğu sihirli bir şekilde yeniden görünecektir. İşiniz bittiğinde, farenizi uzaklaştırın ve görev çubuğu bir kez daha görüntüden kayacaktır.

Sonunda, eski dost görev çubuğunuzu özlüyorsanız, onu her zaman ekranınızın tabanına geri getirmek, ilk etapta otomatik olarak gizlemek kadar kolaydır. Yukarıda özetlenen adımları tekrarlayın ve etkinleştirmek yerine ayarlar düğmesini devre dışı bırakın.

Windows 7 veya daha eski sürümlerde görev çubuğunu gizlemek

Windows’un daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız , eski işletim sistemi için herhangi bir destek bulunmadığından önce gerçekten yükseltmeniz gerekir. Ancak görev çubuğunu gizleme süreci hemen hemen aynıdır; menüler o kadar güzel değil.

Adım 1: Görev çubuğuna sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın .

Adım 2: Görünen görev çubuğu menü pencerelerinde, görev çubuğunu otomatik gizle yazan kutuyu işaretleyin.

Görev çubuğu şimdi gizlenmiş olmalı ve ona Windows 10’da olduğu gibi erişebilirsiniz. Görev çubuğunu yeniden etkinleştirmek istiyorsanız, yukarıdaki adımları tekrarlayın ve ilgili kutunun işaretini kaldırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir