-- --

SpaceX’in NROL-108 Görevini nasıl izleyebilirsiniz?

SpaceX Amerika saatiyle bu sabah 19 Aralık Cumartesi günü başka bir görev başlatacak. NROL-108 Görevi bu hafta başlarında başlayacaktı ancak daha fazla kontrol için zaman tanımak için geri çekilmesi gerekiyordu. Şimdi, hava iyi ve sistemler hazır olduğunda, lansman devam edecek gibi görünüyor.

Lansman, SpaceX tarafından canlı yayınlanacak ve onu nasıl canlı izleyebileceğinizle ilgili tüm ayrıntılara sahibiz.

Lansman nasıl izlenir

SpaceX, roketin ilk aşamasının fırlatma, kalkış ve ayrılma ve iniş hazırlıklarını gerçekleştirecek. Akış, SpaceX’in web sitesinde veya YouTube sayfasında veya yukarıda gömülü video kullanılarak görüntülenebilir.

Başlatma penceresi, PTO 6: 00’da başlar ve 21: 00’a kadar PT’ye kadar çalışır ve başlatma gerçekleşirken canlı olarak yayınlanır. Kalkıştan sonra canlı yayın, ilk etabın ayrılışını ve ardından Florida’daki Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu’ndaki İniş Bölgesi 1’deki ilk etabın inişini gösterecek.

Lansmandan ne beklenmeli

NROL-108 Görevi, Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nin Fırlatma Kompleksi 39A’dan (LC-39A) şirketin imzası olan yeniden kullanılabilir roket olan Falcon 9 roketini kullanarak fırlatılacak.

SpaceX, roketlerinin ilk aşamasını yeniden kullanma kabiliyetiyle bilinir ve belirli roket daha önce birkaç görevde yer almıştır. Şirket yaptığı açıklamada, “Falcon 9’un ilk aşama güçlendiricisi daha önce SpaceX’in 19. ve 20. kargo ikmal görevlerinin Uluslararası Uzay İstasyonuna, bir Starlink görevine ve SAOCOM 1B görevine başlatılmasını destekledi” dedi.

Görev hakkında daha fazla bilgi

NROL-108 Görevi, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Keşif Ofisi (NRO) için uyduları fırlatmak için SpaceX görevlerinden biridir. Bu uydular hakkında, rastgele numaralar atama olarak verilen çok az bilgi kamuoyuna duyurulur. Bugünkü görevin bir uyduyu mu yoksa birden çok uyduyu mı fırlatmak olduğu bilinmemekle birlikte, roketin Florida’dan kuzeydoğuya Atlantik Okyanusu üzerinden uçacağı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir