Geforce Now Ve Google Stadia Lg 2021 Tv’ler İçin Onaylandı

LG bugünün sırasında duyurulan CES hem getirerek planladığı basın toplantısında GeForce Now ve Google Stadia onun için 2021 TV serisinde . Her iki bulut oyun hizmetinin de yılın ikinci yarısında kullanıma sunulması bekleniyor.

İlk olarak Google Stadia, daha sonra GeForce Now ile başlayacak, ancak LG henüz herhangi bir çıkış tarihi açıklamadı. Şu anda, hizmetler yalnızca şirketin 2021 TV dizisi için onaylanmıştır.

Duyuru, hem Nvidia’nın hem de Google’ın 2021’de daha fazla platforma genişlemeyi düşündüğünü gösteriyor. LG TV’ler işletim sistemi olarak webOS’u kullanıyor, bu da uygulamaların kendileri için özel olarak geliştirilmesi gerektiği anlamına geliyor.

Hem GeForce Now hem de Google Stadia’nın ana cazibesi, abonelerinin güçlü bir PC oluşturma konusunda endişelenmek zorunda kalmadan video oyunları oynamalarını nasıl sağladıklarıdır. Ancak her hizmetin kendi yaklaşımı vardır.

GeForce Now söz konusu olduğunda, sadece Nvidia sunucularında video oyunları yayınlama yeteneği için ödeme yapıyorsunuz. Bunlara büyük mağazalardan birinde (Steam, Epic, Ubisoft Connect) sahip olduğunuz ve GeForce Now’ın desteklenen kütüphanesinin bir parçası oldukları sürece, gitmekte fayda var.

Google Stadia ayrıca, akış olarak planladığınız her video oyununu satın almanızı ve onu bir çeşit sanal konsola yaklaştırmanızı gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir