-- --

Back 4 Blood sandığınızdan daha çok Left 4 Dead’e benziyor

Oyuncu dört kişilik bir ekibin üyesidir. Oyuncular, eşleştirmenin zorluk ayarlarının yanı sıra bir karakter seçtikten sonra, geleceklere hazırlanmak için çeşitli hücum ve savunma eşyaları satın alabilecekleri güvenli bir odada başlar.

Her seviye daha sonra bu güvenli odalardan bir avuç ile işaretlenir ve grup, standart yürüyen ölülerinizden asit tüküren veya sizi parçalara ayırmak için aşırı uzamış uzuvları olan daha canavar yaratıklara kadar bir dizi zombi sürüsünü kesmelidir.

Oyuncular, ilerideki daha ölümcül zorluklarla yüzleşebilmek için takımlarını daha zorlu hale getirmek için yol boyunca cephane, kaynak ve parayı toplayarak ve yeniden doldurmak için bir sonraki güvenli odaya gitmelidir. Oyuncular ilerledikçe oyun, takımın ne kadar iyi veya kötü performans gösterdiğine bağlı olarak kaynak düşüşlerinde ve düşmanların ortaya çıkışlarında değişiklikler yapacak.

Left 4 Dead duology hayranları kendilerini evlerinde hissedecekler, ancak benim gibi yeni oyuncuları da soğukta bırakmıyor. Çok oyunculu oyunlara gelişmiş erişim, oynayacak bir takım bulmayı kolaylaştırıyor, bu orijinal oyunlar piyasaya sürüldüğünde benim için eksik olan şey buydu. Hayatımda onları oynayan tanıdığım hiç kimse yoktu.

Left 4 Dead’den Farklar

Back 4 Blood’u ruhani selefinden ayıran ve oyunu yükselten iki temel fark vardır : Karakter özellikleri ve kart desteleri.

In Left 4 Dead , karakter bakmak ve üç diğer oyunculardan farklı gelebilir, ama bunlar aynı şekilde işletmek istiyorum olacaktır. Back 4 Blood , bir güçlendirme ve farklı bir ikincil silah sağlayan farklı avantajlar dahil olmak üzere benzersiz karakter özellikleri ekler.

Kart desteleri, Back 4 Blood’a tam bir meta oyun ekler . Oyuncular, tüm takıma bireysel bufflar veya geliştirmeler sağlayan kart desteleri oluşturabilecekler. Belki de yere serilmiş bir arkadaşı iyileştirmek de bir sağlık artışı sağlayacaktır veya herkesin yakın dövüş hasarı mürettebatınızın dayanıklılığı pahasına bir artış sağlayacaktır.

Bir turun başında size rastgele üç kart dağıtılır ve oyuncular koşuya eklemek için birini seçer. Bu işlem, oyuncu başına seçilen toplam üç kart için iki kez daha oynanır. Takım bir koşuyu geçemezse, sonraki deneme için her biri için bir kart daha seçecek, önceden seçilen havuza eklenecek ve böylece takımınıza biraz destek verecek.

Ancak düşmanlara da rastgele kartlar dağıtılır ve kendi değiştiricilerini alır. Oyuncular her turdan önce kendi destelerini oluşturabilirler, bu nedenle hangi kartların çekileceği konusunda bazı fikirleri olur.

Umarım bu, geriye kalan tek şeyin kartlar gibi bazı sistemlerde ince ayar yapmak olduğu anlamına gelir, böylece oyun 2021’de başladığında oyuncular bağımlılık yaratan, cilalı bir deneyim yaşarlar. Bu önizleme ile benim zamanıma göre, durum böyle olabilir gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir