ABD’de 30 yaşındaki genç sağlık sigortası olmadığı için hayatını kaybetti.

Neredeyse küresel tehdit haline gelen Covid-19 virüsü, bazı ülkeleri kıskaca almış durumda. Bu ülkelerden birisi de ABD. Dünya genelinde 30 binden fazla insan hayatını kaybederken ABD’de 120 bin vaka bulunurken virüs sebebi ile 2 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Los Angeles’da yaşayan ve adı açıklanmayan bir genç Covid-19 şüphesi ile sağlık ocağına başvurdu. Sağlık ocağı sigortasının olmaması sebebi ile farklı bir kuruluş olan Antelope Valley adında bir sağlık kuruluşuna yönlendirdi ve bu esnada hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden genç adam o gün solunum yetmezliği şikayeti üzerinde sağlık ocağına girmişti.

Lancaster Belediye Başkanı Rex Parris bu yaşanan olayların ardın tepki gösterdi. Sigortası olmadığı için Antelope Valley hastanesinin aciline yönlendirilen çocuk için ‘’sigortası olmasa bile ambulans çağırılıp gönderilmeliydi şeklinde açıklama yaptı.’’

Hayatını kaybeden genç, farklı nedenlerle hayatını kaybetmiş olabileceği ihtimali sebebiyle COVID-19’dan hayatını kaybedenler listesinden çıkarıldı. Los Angeles Belediyesi, ölüm üzerinde daha detaylı bir inceleme yapılacağını açıkladı ancak üstünden 11 gün geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmadı.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir